IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Zobacz posty bez odpowiedzi
 

 
Ostatni Post
Brak nowych postów

Stolica

4 wiadomości w 4 tematach.
<font color=#F54A44>Stolica</font>Siedziba władz Narodu Ognia. Jest domem dla Lorda Ognia, rodziny królewskiej i dostojników tego narodu. Miasto jest jednym z większych miast z Czterech Narodów. Ma odrębny układ składający się z przystani i Placu Królewskiego, dzielnicy w kraterze nieaktywnego wulkanu, gdzie elita Narodu Ognia żyje w okolicach Pałacu Królewskiego.
Nie Lis 04, 2012 3:38 pm
Mistrz Gry Port Stolicy
Brak nowych postów

Czarne Klify

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Czarne Klify</font>Tak naprawdę wcale nie są czarne - mienią się różnymi odcieniami zieleni. Odgradzają od reszty świata piękną wyspę, wprawdzie należącą do Narodu Ognia, jednak zamieszkaną jedynie przez owce koala i dzikozwierze. Klify w naturalny sposób tworzą zatoczkę - idealną na postój kilku małych statków. Tuż przy brzegu rozpościera się niewielka, piaszczysta plaża, natomiast tereny na grzbietach klifów w przyjemny dla oka sposób zielenią się od ilości soczystej trawy i wielu innych roślin.
Brak nowych postów

Wioska Hamy

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Wioska Hamy</font>Położona jest na jednej z centralnych wysep Narodu Ognia, na skalistym łożu niedaleko góry. Otaczają ją dzikie lasy, w których nietrudno znaleźć żywność, czy to mięso, czy owoce, czy składniki do herbat. Opodal znajdują się też ogromne pola ognistych lilii, które swym wyglądem zachwycają mieszkańców. Wewnątrz wioska jest cicha i spokojna, posiada rynek, na którym można znaleźć rozmaite przedmioty, szkołę i mały hotelik, który od długiego już czasu stoi pusty.
Brak nowych postów

Miasto Ognistej Fontanny

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Miasto Ognistej Fontanny</font>Miasto położone na największej z zewnętrznych wysp Narodu ognia, samo jest sporych rozmiarów. Mieści w sobie pokaźną ilość fabryk, co stanowi główny powód zanieczyszczenia powietrza w promieniu dwidziestu-paru kilometrów od centrum. Jego nazwa wzięła się od wielkiej figury Lorda Ognia Ozai'a, który, plując z ust płomieniami, przypomina ogromną fontannę. Mimo sporów na temat zniesienia postanowiono jednak nie burzyć jej, ponieważ jest ważnym zabytkiem historycznym i elementem kultury Narodu Ognia. Po zmroku większość mieszkańców kryje się pod dachami swych domów, ponieważ ulice o tej porze są dosyć niebezpiecznym miejscem.
Brak nowych postów

Żarząca Wyspa

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Żarząca Wyspa</font>Piękna, tropikalna wyspa. Jest jednym, wielkim ośrodkiem wypoczynkowym. Z jednej jej strony, pod czarnymi jak smoła klifami mieści się równie czarna plaża, a naokoło niej domki letniskowe i ośrodki wypoczynkowe, a także "umilacze czasu"; SPA, teatr, etc.w pewnym miejscu plaża kończy się, a z jej czerni pozostaje tylko dróżka prowadząca w górę, na grzbiety klifów pokrytych soczyście zieloną trawą. Na końcu ścieżki stoi spokojnie dom wypoczynkowy należący do rodziny królewskiej, niedawno odnowiony. Czasem przyjeżdża tam Lord Ognia Zuko i jego krewni i bliscy.
Brak nowych postów

Wyspa Roku

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Wyspa Roku</font>Tutaj mieszkał, aż do swej śmierci, poprzedni avatar - Roku. Znajdowała się tu też kiedyś mała, spokojna wioska, której mieszkańcy żyli w zgodzie ze sobą. I wszystko skończyłoby się pięknie, gdyby nie wulkan, który postanowił zalać gorącą lawą to piękne miejsce. Avatarowi udało się uratować mieszkańców miasteczka, sam jednak zginął w pyle i lawie. Wyspa do dziś pokryta jest pozostałościami po wybuchu, który zabrał z niej całe życie. W ciągu dalszym jest niezamieszkana i tak naprawdę rzadko kto się na nią wybiera.
Brak nowych postów

Więzienie na Wrzącej Skale

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Więzienie na Wrzącej Skale</font>Nazwa bierze się z położenia więzienia, a mianowicie kamiennej wyspy na środku jeziora wypełnionego wrzącą wodą. Tutaj trzymani są najgorsi kryminaliści, pochodzący zarówno z Narodu Ognia jak i innych krajów. Znany jest z tego, że jest "nieopuszczalny"; każdy, kto próbował uciec albo zostawał schwytany, albo gotował się we wrzącej wodzie jeziora. Więźniów pilnuje potężna armia strażników-magów ognia, którzy surowo karzą swych podopiecznych. Jedynym sposobem na dostanie się na lub wydostanie się z więzienia jest przejazd na specjalnych gondolach.
Brak nowych postów

Półksiężycowa Wyspa

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Półksiężycowa Wyspa</font>Powstała przez wybuch wylkanu niewielka wyspa kończy od strony wschodniej archipelag wysp Narodu Ognia. Avatar Roku przed wieloma laty wybudował na niej Świątynię Ognia, będącym także ognistą świątynią avatara, w której rezydowali religijni przywódcy Narodu Ognia - pięciu Mędrców Ognia. Przeznaczeniem tego budynku i ludzi go zamieszkujących było udzielanie wszelkiej potrzebnej pomocy każdemu kolejnemu avatarowi. Jednak po śmierci Roku i interwencji Lorda Ognia musiano porzucić ów cel i stać się lojalnym wobec władcy. Po wyprawie Aanga do Świątyni została ona zburzona i zalana przez lawę.
Brak nowych postów

Miasto z Bazarem

2 wiadomości w 2 tematach.
<font color=#F54A44>Miasto z Bazarem</font>Całkiem przyjazne miasteczko. Słynie z tego, że znajduje się na nim ogromnych rozmiarów Bazar Narodu Ognia. Można na nim nabyć różne różności dobrej jakości, najczęściej dodatki do stroju tudzież temu podobne, oczywiście odpowiednie dla Narodu Ognia. Kawałek za miastem, na zboczu góry znajduje się szkoła. Za czasów panowania Lorda Ognia Ozaia była bardzo patriotyczna i restrykcyjna, a uczniowie nie mieli zbyt wiele wolności. Po wstąpieniu na tron Zuko, wszystko naturalnie się zmieniło. Na lepsze.
Pon Lip 16, 2012 2:18 pm
Mistrz Gry Placyk
Brak nowych postów

Wioska Jang Hui

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Wioska Jang Hui</font>Jej budynki zbudowane są z drewna, ona sama leży na pomostach na środku rzeki Jang Hiu - stąd nazwa wioski. Jej mieszkańcy żyją z rybołówstwa i wierzą w opiekunkę ich rzeki i wioski - Umalowaną Damę. Przez bezgraniczne oddanie jej woli zesłali na siebie sporo nieszczęść, a avatar nauczył ich by nie czekać wiecznie na pomoc ze strony innych i radzić sobie samodzielnie. Od tamtego czasu żyją szczęśliwiej i pełniej, choć wciąż oddają hołd swej duchowej opiekunce.
Brak nowych postów

Miasteczko Shu Jing

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#F54A44>Miasteczko Shu Jing</font>Jest to jedno z cichych i spokojnych miasteczek mieszczących się na zewnętrznych wyspach Narodu Ognia. To tutaj wznosi się w dolinie opodal rzeki spływającej kanionem. Stało się słynne, gdy zamieszkał tu Mistrz Miecza Piandao ze względu na malowniczość okolicy, która inspirowała go. Od tego też czasu do miasta reguarnie przybywali młodzi mężczyźni, rzadziej kobiety, którzy pragnęli pobierać u niego nauki. Powstał tu sklep sprzedający rozmaitą dobrej jakości broń.
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Nowe postyNowe postyBrak nowych postówBrak nowych postów  Forum ZablokowaneForum Zablokowane
Forum o serii Zwiadowcy BlackButler