IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Zobacz posty bez odpowiedzi
 

 
Ostatni Post
Brak nowych postów

Ba Sing Se

7 wiadomości w 7 tematach.
<font color=#57D63E>Ba Sing Se</font>Stolica Królestwa Ziemi, a jednocześnie największe miasto na świecie. Składa się z trzech pierścieni otoczonych ogromnym murem i terenów rolnych tuż poza nim. Mieszkańcem Górnego pierścienia jest burżuazja - przedstawiciele najbogatszej klasy społecznej Ba Sing Se, w nim też mieści się Pałac Królewski. Środkowy pierścień zamieszkany jest przez klasę średnią, dolny, największy terenem i ludnością gości biedotę, natomiast terenami rolnymi zajmują się, jak sama nazwa wskazuje, rolnicy. Ba Sing Se przez bardzo długi czas było miastem niezdobytym, a jego mury wytrzymywały wszystkie najazdy i ataki, chroniąc ludność i rodzinę królewską. Tutaj budynki zbudowane są inaczej niż na innych terenach Królestwa ziemi - wykonane są z kamienia wspomaganego przez drewno i pokryte na zewnątrz tynkiem, a kolory dachów różnią się nieznacznie w zależności od pierścienia.
Sob Lis 17, 2012 9:52 pm
Mistrz Gry Szkoła
Brak nowych postów

Wioski i Miasta

5 wiadomości w 5 tematach.
<font color=#57D63E>Wioski i Miasta</font> W skład Królestwa Ziemi wchodzi wiele wiosek i miast, a każde z nich ma nieco inne prawa i kulturę. Mimo tego w razie potrzeby chętnie pomagają Królowi i wysyłają mu swoje wojska i potrzebne zaopatrzenie. Choć Królestwem Ziemi włada Król Ziemi, niektóre większe miasta mają swoich własnych królów.
Pią Sie 31, 2012 10:21 pm
Mistrz Gry System pocztowy
Brak nowych postów

Wyspa Kyoshi

2 wiadomości w 2 tematach.
<font color=#57D63E>Wyspa Kyoshi</font>Górzyste miejsce, w którym na świat przyszedł avatar Kyoshi. Tuż przy zatoce znajduje się wioska, w której na świat przychodzi elita Wojowników Kyoshi, natomiast w niej pływają niezwykłe ryby - Unagi i Słonio-Ryby Koi. Niegdyś teren ten przyłączony był do kontynentu Królestwa Ziemi, jednak Kyoshi oddzieliła go i wysunęła mocno na południowy-zachód, chroniąc w ten sposób swój dom przed Chinem Zdobywcą i jednocześnie go zabiła.
Pią Lip 20, 2012 11:18 pm
Mistrz Gry Sala Treningowa
Brak nowych postów

Welki Rozłam

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Welki Rozłam</font>Jest to największy kanion w Świecie Avatara. Zamieszkiwany jest przez pająkowate stworzenia zwane Insektami z Kanionu, które mają wysoko rozwinięty zmysł węchu i zaatakują każdego, kto ma przy sobie jedzenie. Bezpieczne przejście przez kanion zajmuje około jednego dnia, jeśli ma się lub jest się przewodnikiem. Ponieważ kanion ulega ciągłym zmianom i w niektórych miejscach ulega destrukcji, bardzo ważne jest by przewodnik był magiem ziemi. Nie wiadomo, w jaki sposób kanion powstał - jedni twierdzą, że został stworzony przez wściekłe duchy, inni są przekonani, że powstał w wyniku długotrwałej erozji.
Brak nowych postów

Las Wulong

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Las Wulong</font>Piękny las, który niegdyś skrywał wiele sekretów i chronił zwierzęta przebywające w jego cieniu. Niestety, po walce Aanga z Lordem Ognia Ozai'em większość drzew rosnących już od setek lat spłonęła, a po majestatycznym lesie zostały tylko zgliszcza. Jednak nad resztką ostałych roślin i nad spaloną ziemią wciąż górują zachwycające oko przechodnia ogromne kamienne głazy, których pochodzenie pozostaje nieznane.
Brak nowych postów

Wężowy Przesmyk

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Wężowy Przesmyk</font>Jest to jedyne lądowe przejście z pustyni Si Wong do Ba Sing Se. Niezwykle ponure i wąskie skały stanowią ryzykowną trasę dla podróżników i wygnańców, jednak istnieją przypadki, takie jak ludzie bez pieniędzy czy paszportu, którzy muszą pokusić się na przejście przesmykiem. Początek trasy oznacza drewniana brama z wyrytą nazwą tego osobliwego zjawiska geologicznego a także zachęcającymi do podróży słowami "porzućcie nadzieję". Przesmyk swoją nazwę zawdzięcza wężowi morskiemu, któremu trzeba stawić czoło w miejscu, gdzie skały znikają pod powierzchnią wody.
Brak nowych postów

Pustynia Si Wong

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Pustynia Si Wong</font>Tak jak chyba wszystko w Królestwie Ziemi, pustynia Si Wong, znana także jako Pustynia Umarłych, jest największa na świecie. Pokrywają ją setki ton piasku, a jej klimat jest gorętszy i bardziej suchy niż gdziekolwiek indziej na świecie. Pustynię zamieszkują Plemię Magów Piasku oraz żukogłowi handlarze, którzy przystosowanie się do klimatu pustyni. Jedynymi roślinami, którym udaje się przetrwać gorąco są halucynogenne kaktusy. Punktem orientacyjnym pustyni jest ogromny głaz. Mówi się, że został zesłany przez bogów na dowód ich potęgi. Kiedyś była to też biblioteka Wan Shi Tong'a, jednak po tym, jak został oszukany przez ludzi zakopał ją głęboko w piasku pozostawiając tylko krater w miejscu, w którym niegdyś stała.
Brak nowych postów

Grota Dwojga Kochanków

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Grota Dwojga Kochanków</font>Tak naprawdę jest raczej czymś w rodzaju labiryntu. Według legendy został stworzony przez pierwszych ludzkich magów ziemi - kobietę imieniem Oma i mężczyznę imieniem Shu. Pochodzili z wiosek, które od lat nienawidziły się i toczyły ze sobą wojnę, więc ich związek nie miał żadnych szans na przetrwanie. Jednak ich miłość była niezwyciężona i by móc się spotykać stworzyli labirynt. Tylko oni znali bezpieczne ścieżki, każdy inny człowiek, który wszedł do klabiryntu już nigdy z niego nie powrócił. Mówi się, że korytarze te są przeklęte, a przejdzie przez nie tylko ten, kto ufa swej miłości.
Brak nowych postów

Mgliste Bagna

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Mgliste Bagna</font>Bagna jak bagna, teren podmokły z ogromną ilością roślin. Tak by się w każdym razie wydawało. Faktycznie wszystkie one są odgałęzieniami ogromnego drzewa znajdującego się pośrodku Mglistych Bagien i ciągną się na odległość wielu kilometrów od niego. Jest to bardzo tajemnicze miejsce, którego właściwości nikogo końca nie może być pewien. Możliwe, że ingerują w nie duchy, tego jednak też nie udało się potwierdzić. Wśród pnączy i pni żyje Plemię Mglistych Bagien. Ich zadaniem jest chronić ten teren przed obcymi.
Brak nowych postów

Kameleonowa Zatoka

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Kameleonowa Zatoka</font>Kameleonowa Zatoka jest zbiornikiem wodnym znajdującym się u ujścia rzeki wypływającej ze Wschodniego Jeziora. Nazwę swą zawdzięcza skałom ją otaczającym - przypominają one bowiem owego gada niemal zjadającego swój ogon. Wewnątrz zatoki piach i ziemia opadające z klifów w utworzyły małą plażę, do której z pewnym trudem można przymocować statek, lepiej sprawdza się ona jednak jako miejsce do wypoczynku.
Brak nowych postów

Port

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Port</font>Niewielka przystań, której mieszkańczy żyją głównie z rybołówstwa. Zlokalizowana jest jednak niemal w środku drogi między Północnym i Południowym Plemieniem Wody, jest też najbliższym od Narodu Ognia portem Królestwa Ziemi, więc klientów tu nie brakuje. Produktów rybnych jest tu pod dostatkiem, gorzej z owocami, warzywami i ziołami leczniczymi. Ze względu na brak płaskiej powierzchni, drewniane budynki są zlokalizowane na zkałach lub bokach klifu, sklepiki natomiast na pomoście nad wodą.
Brak nowych postów

Dok Obskurnych Kupców

0 wiadomości w 0 tematach.
<font color=#57D63E>Dok Obskurnych Kupców</font>Mały port targowy, na którym można znaleźć wszystko, czego się potrzebuje - od rzadko spotykanych zwojów opisujących wymyślne techniki magiczne po artykuły pierwszej potrzeby. Należy jednak uważać na to, od kogo się kupuje, ponieważ do doku wstęp mają wszyscy ludzie "chcący się targować", wliczając w to tak zwanych niebezpiecznych kupców czy piratów. Ogrom portu jest jednocześnie jego zaletą i wadą, ponieważ są duże szanse na to, że obiekt, którego szukamy jest właśnie tutaj, jednak ryzyko, że przez natłok rożnych rzeczy zwyczajnie go nie znajdziemy jest równie wielkie.
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Nowe postyNowe postyBrak nowych postówBrak nowych postów  Forum ZablokowaneForum Zablokowane
Forum o serii Zwiadowcy BlackButler