IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Królestwo Ziemi

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
avatar

Liczba postów : 65

Statystyki
HP:
100/100  (100/100)
Doświadczenie:
600/600  (600/600)

PisanieTemat: Królestwo Ziemi   Wto Sie 14, 2012 12:00 am

Krótko o kraju:
Królestwo Ziemi to państwo największe ze wszystkich istniejących. Panujący w nim ustrój to monarchia konfederacka (nie wiem, czy coś takiego istnieje. Jeśli ktoś z Was wie, jak po polsku nazywa się "confederate monarchy", poproszę o PW), a głową kraju jest Król Ziemi. Ze względu jednak na różnice etniczne i odległość między miastami i wsiami, niektóre większe miasta mają swoich własnych króli. Państwo jest bardzo zróżnicowane kulturowo i etnicznie. Ekonomia kraju, podobnie co rozmiar jego terenów, jest duża; poza tym silna i dobrze się rozwijająca.

Ziemscy są narodem dumnym i silnym, wierzą w pokojową koegzystencję z innymi państwami. Magia Ziemi jest semi-ofensywna i jest wykorzystywana do celów przemysłowych, ataku i obrony.

Historia:
Za dużo o historii Królestwa Ziemi przed Wielką Wojną nie jest opisane. Wiadomym jest, że ostatnim ziemskim i jednocześnie najdłużej żyjącym avatarem była Kiyoshi. Utworzyła ona wyspę, na której powstała grupa wojowniczek zwanych Wojowniczkami Kiyoshi.

Po wybuchu Wojny Stuletniej mimo zagorzałej walki z najeźdźcą i upartej obrony swego państwa, część z mniejszych i większych wiosek oraz portów Królestwa przeszło w ręce Narodu Ognia. Wielu znakomitych Magów Ognia oraz niemagicznych wojowników zginęło w walce z ognistymi. Raz sytuacja Królestwa była niemal beznadziejna, oddziały Magów Ognia niemal zdobyły samo Ba Sing Se - niezdobytą stolicę Królestwa Ziemi. Na szczęście dla ziemskich, w ostatnim momencie wojsko wycofało się. Ogniści jednak nie mieli zamiaru się poddawać. Ba Sing Se zostało w końcu zdobyte przez Księżniczkę Azulę i jej przyjaciółki, podstępem. Dziewczęta przebrały się za wojowniczki Kiyoshi i udało im się dostać aż do sali tronowej, zjednać sobie agentów Dai Li i przejąć miasto. Król Kuei, nie mogący już nic poradzić w zaistniałej sytuacji, uciekł ze stolicy na grzbiecie Appy.

Parę miesięcy później, wraz z przybyciem Komety Sozina, Zakon Białego Lotosu wyruszył na odsiecz miastu. Pokonali strażników i Dai Li i odzyskali Ba Sing Se, a na tron powrócił pracowity władca Królestwa Ziemi. Avatar wygrał z Lordem Ognia Ozaiem, do wszechświata powracała harmonia, a z terenów byłych kolonii Narodu Ognia powstało nowe państwo - Zjednoczona Republika Narodów.

Wygląd:
Większość mieszkańców Królestwa Ziemi ma czarne lub ciemnobrązowe włosy; zielone, szare lub brązowe oczy i ciemną karnację - choć arystokracja i "ważne osobistości" mają dość jasną skórę.

Ubrania mienią się w kolorach od żółtego, przez rozmaite odcienie zieleni po beż i brąz. Włosy upięte są tak, by nie przeszkadzały w pracy lub wywoływały zachwyt na ulicach. Żołnierze noszą zielone lub brązowe mundury z żółtymi akcentami, włosy chowają pod hełmami.

Ponieważ Królestwo Ziemi jest ogromnym państwem, nie sposób uniknąć różnic w trendach. W południowej i zachodniej części kraju mężczyźni noszą koki, podtrzymywane przez specjalne ozdoby do włosów, zapuszczają też brody i/lub wąsy; kobiety na tych terenach mają włosy albo rozpuszczone, albo upięte na głowie. W Ba Sing Se z kolei płeć piękna ma do dyspozycji wiele ozdób, wokół których "zawiązuje" się włosy, wplata się też w nie kwiaty. Męska część stolicy zaplata zwykłe warkocze tuż nad karkiem. Obywatele Omashu noszą szaty lub spodnie, a na to narzucają tuniki; włosy chowają pod turbanami lub kapeluszami. Farmerzy noszą typowe trójkątne, słomkowe kapelusze, chroniące przed słońcem.

Godło:
Godłem Królestwa Ziemi jest niewielki kwatrat w środku koła. Przedstawia to zarówno literalny jak i symboliczny rozmiar Królestwa; jego ogromną powierzchnię, dzielącą się na wiele, wiele warstw kamieni, ziemi i minerałów. Widnieje na hełmach żołnierzy, tak wyglądają też Miedziane, Srebrne i Złote Kawałki Królestwa Ziemi i dyski używane przez Magów Ziemi jako broń.
[Only admins are allowed to see this image]

Władza:
Władzę w Królestwie Ziemi pełni Król Ziemi. Państwo podzielone jest na wielewojewództw, a większe miasta, takie jak Omashu, mają swoich własnych króli. Władza przekazywana jest z ojca na najstarszego syna, dzieci władców noszą tytuły książąt lub księżniczek. We władaniu krajem Królowi Ziemi pomaga Wielki Radny Ba Sing Se, który jest również głową agentów Dai Li - ci z kolei są tajną policją słuźącą miastu. Król ma swoich strażników, nienależących ani do wojska, ani do Dai Li. Bronią oni rodziny królewskiej i murów ogradzających pierścienie.

Wojsko:
Tak ogromny kraj musi mieć potężne wojsko. Oprócz "zwykłej" armii, składającej się z Magów Ziemi i ludzi niemagicznych, Królestwo Ziemi ma całkiem niezłą flotę, Radę Pięciu Generałów decydującą o użyciu wojska poza obszarem Ba Sing Se; jest też elitarna grupa "Terra Team" - składa się ona z niezwykle wyszkolonych Magów Ziemi, na których czele stoi Generał Sung, członek Rady Pięciu Generałów. Nie wolno też zapomnieć o drugiej elitarnej grupie - Wojowniczkach Kiyoshi. Jest to grupa niemagicznych (zwykle) kobiet, walczących za pomocą metalowych wachlarzy.

Pora roku:
Porą roku przynależną Magii Ziemi jest wiosna. To czas, w którym ziemscy czują się najlepiej, a ich zdolności są silniejsze niż zwykle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Królestwo Ziemi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avatar: Legenda Aanga ::  ::  :: Kraje-
Skocz do: