IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Plemiona Wody

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
avatar

Liczba postów : 65

Statystyki
HP:
100/100  (100/100)
Doświadczenie:
600/600  (600/600)

PisanieTemat: Plemiona Wody   Pon Sie 13, 2012 11:55 pm

Krótko o kraju:
Plemiona Wody to nazwa kraju, w którym praktykowana jest Magia Wody. Należą do niego tereny obu biegunów, ale cześć jego przedstawicieli zamieszkuje również Mgliste Bagna. Co ważne, ostatnia grupa jest niemal kompletnie odcięta od reszty, z kolei mieszkańcy biegunów stale utrzymują kontakt, a nawet spotkali się się na wspólną Celebrację Pełni tuż po Wielkiej Wojnie.

Wodni są z natury spokojni, pragną żyć w zgodzie z naturą i innymi państwami. Magia Wody jest semi-defensywna - nie skrajnie defensywna, bliżej "środka" niż Magia Powietrza, jednak jej użytkownicy wolą używać jej do obrony bardziej niż do ataku. Szczerze mówiąc, tego drugiego używają naprawdę bardzo, bardzo rzadko. Jest to też ukazane i ich roli na świecie - są słabsi od Narodu Ognia i Królestwa Ziemi przez liczebność populacji, położenia geograficznego i ekonomii, która, nawiasem mówiąc, też jest straszliwie słaba. Oparta jest na zasobach naturalnych oceanu, który przy biegunach ma do zaoferowania ryby, foki, wodorosty i morskie śliwki.

Historia:
Na początku, długo przed Wielką Wojną, istniało tylko Północne Plemię Wody. Panował w nim Przywódca, który rządził plemieniem bardziej jak król niż przywódca jakiegoś plemienia - mamy więc ścisłą monarchię. Prawa w tym kraju były bardzo surowe, zwłaszcza w przypadku kobiet. Nie dopuszczano bowiem do nauki w sztuce Magii kobiet - mogły one jedynie uczyć się uzdrawiania. Nie mogły one wybierać sobie partnerów - śluby były "organizowane" przez rodziców dziewczynki praktycznie od momentó, w którym zaczynała stawiać pierwsze kroki.

Wiele osób (nie tylko kobiet) było przeciwnych tym prawom. Gdy nie udało im się nic wskórać w rodzimym Plemieniu, w ramach buntu i protestu wyemigrowali na południe, gdzie na drugim biegunie założyli własne plemię, wolne od dyskryminacji i zniewalających ludzi praw. Miasto, które wybudowali było równie piękne (a może nawet piękniejsze) jak to wzniesione na północy. Niestety, nikt się tego nie dowie, ponieważ na początku Wielkiej Wojny żołnierze Narodu Ognia, po wyeliminowaniu wszystkich Nomadów Powietrza, dotarli do bram miasta, pokonali je, zniszczyli wszystkie budynki i wzięli do niewoli każdego Maga Wody z Południowego Plemienia - między innymi Hamę, twórczynię zakazanej Magii Krwi. Południowi musieli nauczyć się żyć bez Magii, tak bardzo pomocnej przy tak trudnych do przetrwania warunkach. Na szczęście nie doszło do wybicia wszystkich Magów Wody i zniszczenia całej kultury - Północne Plemię zdołało się obronić przed atakującymi i pozostaje niemal nienaruszone do dziś.

Wygląd:
Wodni z obu biegunowych plemion mają jasnobrązową skórę, oczy w różnych odcieniach niebieskiego lub szarego i jasno- lub ciemnobrązowe włosy. Mężczyżni zapuszczają trochę włosy na czubku głowy i związują w "wilczy ogon wojownika" - kucyk, reszta włosów jest albo krótsza, albo kompletnie wygolona. Kobiety zapuszczają włosy i zaplatają je w rozmaite warkocze, nie odmawiając sobie dodawania do fryzur koralików.

Noszą oni niebieskie, skórzane spodnie i "płaszcze" obszyte futrem, do tego rękawiczki i kaptury. Pod "ocieplaczami" noszą jasnoniebieskie, obcisłe bluzki (lub tuniki), spodnie w ciemniejszym odcieniu i brązowe buty do kolan. Ludność Południowego Plemienia zwykle nosi ubrania w jaśniejszym odcieniu niebieskiego niż na północy, tam również określone klasy społeczne mogą nociś określone kolory - zwykły plebs (bez urazy) nosi ubrania w jaśniejszym, acz wciąż głębokim, odcieniu niebieskiego niż arystokracja i politycy - ci noszą grantowe okrycia, z kolei rodzina królewska odziewa się w fiolet.

Ważnym elementem kulturowym są też naszyjniki zaręczynowe. Wykonane są obe z tasiemki, do której doczepiony jest medalik z niebieskiego kamienia - wszystko ręcznie przygotowane przez oświadczającego się mężczyznę. Jeśli młoda kobieta przyjmie oświadczyny mężczyzny (w przypadku Północnego Plemienia nie ma nawet prawa odmówić - chyba, że oświadczył się jej ktoś oprócz "wybranka" jej rodziców) zakłada naszyjnik - oznacza to, że jest już zajęta.

Członkowie Plemienia z Mglistych Bagien mają jaśniejszy odcień skóry niż ich dawni krewni i znajomi z biegunów. Noszą też o wiele mniej, czapki z liści, bransoletki, przepaski w odcieniach zieleni i brązu.

Godło:
W godle Plemion Wody widnieje przybywający księżyc i fale wodne, które reprezentują Tui i La - Duchy Księżyca i Oceanu. Żyją one ze sobą w harmonii, porównywane często do ying i yang. Ukazuje też naturalnego maga wody - księżyc. Nie jest on jednak spotykany w Plemieniu z Mglistych Bagien.
[Only admins are allowed to see this image]

Władza:
W Plemieniu Północnym władzę sprawuje Przywódca, jego dzieci tytułowane są księżniczkami i książętami. We władaniu plemieniem pomaga mu dowódca wojsk i najlepszy spośród Magów Wody.

  1. Przywódca: Brak
  2. Książęta: Brak
  3. Księżniczki: Brak
  4. Dowódca Wojsk: Brak
  5. Mistrz Magii Wody: Brak


W Połudiowym Plemieniu rodzina królewska wygląda tak samo - książęta, księżniczki, Przywódca... Z tym, że tutaj Przywódca jest również dowódcą wojowników, a w skład jego Rady wchodzi nie kto inny jak jego wojownicy.

  1. Przywódca: Hakoda
  2. Książęta: Sokka
  3. Księżniczki: Katara
  4. Rada: Brak


W Plemieniu z Mglistych Bagien, ponieważ jest ono stosunkowo małe, nie ma jako takiego systemu władzy - jest tylko Przywódca. Pilnuje on po prostu, by wszystko trzymało się przysłowiowej kupy.

  1. Przywódca: Brak


Wojsko:
Plemiona Wody mają swoje własne armie - Północne posiada zarówno wojowników niemagicznych jak i Magów Wody, Południowe - tylko wojowników, a Plemię z Mglistych Bagien tak naprawdę nie ma ani wojska, ani wojowników z prawdziwego zdarzenia (w końcu mają "tylko" bronić Bagien). Nie można zapominać o flotach obu biegunów, które, mimo iż nie spektakularnie ogromne, starają się zawsze walczyć do końca i nie poddają się łatwo.

Pora roku:
Pora roku, podczas której Magia Wody jest najsilniejsza, to zima. Należy też wspomnieć o nocnej części doby, która również wzmacnia zdolności niektórych wodnych. Teren ich państwa jest idealnie dobrany do ich potrzeb, tak jak w przypadku reszty nacji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Plemiona Wody
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avatar: Legenda Aanga ::  ::  :: Kraje-
Skocz do: