IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Nomadowie Powietrza

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
avatar

Liczba postów : 65

Statystyki
HP:
100/100  (100/100)
Doświadczenie:
600/600  (600/600)

PisanieTemat: Nomadowie Powietrza   Pon Sie 06, 2012 10:16 am

Krótko o kraju:
Nomadowie Powietrza byli nacją wędrowców i podróżników. Jedynymi budynkami, które wnieśli, były cztery świątynie - dwie męskie (Północna i Południowa) i dwie żeńskie (Wschodnia i Zachodnia), umiejscowione w czterech stronach świata. Trzy z nich zbudowano na szczytach gór wznoszących się na wyspach należących do Nomadów, jednak Północna schroniona była na terenie Królestwa Ziemi. Jako że była to nacja bardzo mocno uduchowiona, wszyscy jej przedstawiciele byli Magami.

Naród Powietrza był najmniejszym ze wszystkich, nawet Plemion Wody. Podróżował po świecie na grzbietach latających bizonów, natomiast żyli z uprawy roli i z wypieków. Wszystkie swoje dochody przeznaczali na cele charytatywne, byli też wegetarianami. Żyli w zgodzie z naturą.

Historia:

Nomadowie Powietrza są narodem tak starym, jak pozostałe kraje (z wyjątkiem ZRN). Od zawsze byli bardzo uduchowieni, unikali walk i sprzeczek, a Magia Powietrza, której używają jest niemal wyłącznie defensywna. Nauczyli się jej dzięki latającym bizonom - naturalnym magom powietrza.

Najbardziej drastyczną wzmianką o Nomadach jest rok 0 ASC, gdy doszło do ich ludobójstwa ze strony Narodu Ognia. Ten, kierowany pragnieniem przejęcia władzy nad światem postanowił unicestwić 12-sto letniego wtedy avatara - jedyną osobę będącą w stanie mu przeszkodzić. Dzięki nieszczęśliwemu - a właściwie raczej szczęśliwemu - zbiegowi okoliczności, czyli kłótni Aanga z władzami Nomadów i jego ucieczce plan ognistych nie powiódł się, a sto lat później avatar powrócił i wraz z przyjaciółmi przywrócił harmonię odebraną światu.

Wygląd:
Nomadowie nozą długie szaty w kolorze żółci, brązu lub pomarańczu. Uczący się młodzi Magowie noszą żółte bluzki i dwuwarstwowe spodnie, z brązowymi nogawkami i żółtą "spódniczką", na ramiona narzucone mają pomarańczowe bolerko, ich nogi z kolei obute są w brązowe obuwie sięgające kolan. Starszyzna z kolei odziewa się w długie szaty we wcześniej wspomnianych odcieniach, często są u nich też spotykane drewniane wisiory z wyrytymi insygniami Nomadów.

Cała męska część populacji ma ogolone głowy, dorośli i starcy rzadko chodzą bez bród czy wąsów. Kobiety z kolei najczęściej mają długie włosy w ciemnym kolorze z ogolonym czołem - by była widoczna ich "strzałka". Nomadowie mają zazwyczaj szare lub brązowe oczy.

Kolejną cechą, która wyróżnia Nomadów wśród innych ludzi są tatuaże. Gdy adept przejdzie wszystkie 36 poziomów nauki Magii Powietrza (w co wchodzi wymyślenie swojego własnego "ruchu") staje się pełnoprawnym Magiem Powietrza, a na jego ciele tatuowane są strzałki, na wzór tych zdobiących ciała latających bizonów. Biegną one w miejscach, gdzie przez ciało przepływa energia chi - dlatego gdy avatar-Mag Powietrza wchodzi w Stan Avatara, oprócz oczu i ust świecą także owe strzałki.

Godło
Godło Nomadów to dwie spirale w odcieniach niebieskiego, przedstawiające powietrze i wiatr. Widnieje ono na świątyniach, naszyjnikach oraz na fladze tego kraju.
[Only admins are allowed to see this image]

Władza:
W przeciwieństwie do pozostałych krajów, w których panowała monarchia, powietrznymi rządziły cztery Rady: dwie Rady Mnichów (Północna i Południowa Świątynia) oraz dwie Rady Sióstr (Wschodnia i Zachodnia Świątynia). Ponieważ Ci sami ludzie mieli autorytet religijny wśród Nomadów można śmiało powiedzieć, że w ich kraju panowała teokracja.

Wojsko:
W przeciwieństwie do tego, co głosiła kiedyś propaganda Narodu Ognia, Nomadowie Powietrza nie mieli żadnego zorganizowanego wojska - wierzyli w pokój i brak agresji. Mimo to część z nich nie wahała się bronić przed atakującymi - szkielet mnicha Gyatso został znaleziony pośród trupów żołnierzy Narodu Ognia, a to wskazuje na bronienie się starca przed najeźdźcami.

Pora Roku:
Jak każdy z czterech starych krajów, Nomadom Powietrza również przysługuje pora, w której ich Magia jest silniejsza - jest to jesień.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Nomadowie Powietrza
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avatar: Legenda Aanga ::  ::  :: Kraje-
Skocz do: