IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Zjednoczona Republika Narodów

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry
avatar

Liczba postów : 65

Statystyki
HP:
100/100  (100/100)
Doświadczenie:
600/600  (600/600)

PisanieTemat: Zjednoczona Republika Narodów   Nie Sie 05, 2012 11:48 pm

Krótko o kraju

Zjednoczona Republika Narodów, znana też jako Zjednoczona Republika, jest krajem utworzonym przez Avatara Aanga i Lorda Ognia Zuko z terenów kolonii Narodu Ognia na kontynencie Królestwa Ziemi. Została utworzona dla magów i ludzi niemagicznych wszystkich żywiołów i narodów, by mogli oni żyć razem w pokoju. Znana jest ze swojej unikalnej kultury stworzonej przez imigrantów, później będzie sławna również przez rewolucję technologiczną. Jej stolicą jest Miasto Republika, mieszczące się na brzegu Zatoki Yue. Stamtąd krajem rządzi Rada Republiki, czyli pięć osób reprezentujących każdy z narodów - Nomadów Powietrza, Królestwo Ziemi, Naród Ognia, Północne Plemię Wody oraz Południowe Plemię Wody.

Historia

Po zakończeniu Wielkiej Wojny Aang i Zuko wraz z resztą Zespołu Avatara doszli do porozumienia z Królem Kueiem (który po odbiciu Ba Sing Se powrócił na tron) na temat wprowadzenia w życie Ruchu Przywrócenia Harmonii. Miał on na celu przywrócenie kolonii Narodu Ognia z powrotem do Królestwa Ziemi, a jednym z podpunktów tego planu było przesiedlenie ognistych mieszkańców zajętych terenów do ich ojczyzny. Pomysł ten miał spore demograficzne mankamenty, o których niestety żadna ze stron podpisująca porozumienie nie pomyślała, a mianowicie oddzielenie przyjaciół i rodzin powstałych przez ostatnie stulecie między obywatelami obu nacji.

Rok po podpisaniu porozumienia na Lorda Ognia Zuko napadła córka jednego z ognistych, mieszkających na terenie kolonii. Władca całe szczęście zdołał się obronić, jednak po przesłuchaniu dziewczyny okazało się, że działała dla swego ojca. Wściekły Zuko udał się doń z zamiarem dowiedzenia się, co kierowało tymi ludźmi. Po usłyszeniu, że jest zdrajcą własnego narodu przekroczone zostały granice jego cierpliwości. Całe szczęście, przed gniewem władcy mężczyznę obroniła żona - mag ziemi. Zuko wtedy zrozumiał, jak bardzo zżyci są ludzie w koloniach i odmówił dalszej współpracy z Aangiem i Królem Kueiem.

Avatar, dowiedziawszy się o tym, wpadł w szał. Doszło do walki między nim i Lordem Ognia, jednak tuż przed rozpoczęciem kolejnej wojny udało się im dojść do porozumienia. Za zgodą Króla Ziemi na terenach byłych kolonii powstało odrębne państwo, do którego mógł przybyć każdy z obywateli czterech narodów i zamieszkać w nim na stałe.

Wygląd
Ponieważ ZRN składa się z imigrantów z rożnych narodów nie można określić "stylu" tego kraju. Składa się on z elementów ważnych dla poszczególnych narodów, choć nie do końca tradycyjnych - tutaj zostały one nieznacznie, a jednak zauważalnie zmodernizowane.

Godło
W przeciwieństwie do reszty narodów, godło ZR nie przedstawia sobą nic. Jest to figura przypominająca pięciokąt z dwoma kołami w środku, z prawej i lewej strony odchodzą od niej dwie "nogi". Widnieje w wielu miejscach w Republice, jednak nie na banknotach.
[Only admins are allowed to see this image]

Władza:
W Zjednoczonej Republice władzę pełni Rada Republiki. Jest to pięć osób - przedstawiciele każdego narodu (Plemiona Wody liczą się jako dwa kraje), jako że obywatelami Republiki są właśnie ludzie, którzy te kraje opuścili. Radni są wybierani metodą głosów - ogniści głosują na swojego, ziemscy na swojego etc.
  1. Przedstawiciel Królestwa Ziemi: Brak
  2. Przedstawiciel Północnego Plemienia Wody: Brak
  3. Przedstawiciel Południowego Plemienia Wody: Brak
  4. Przedstawiciel Narodu Ognia: Brak
  5. Przedstawiciel Nomadów Powietrza: Avatar Aang
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Zjednoczona Republika Narodów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avatar: Legenda Aanga ::  ::  :: Kraje-
Skocz do: